HDS szosowy, oszczędność Twojego czasu i pieniędzy

Hydrauliczny dźwig samochodowy, czyli HDS szosowy. Jest to połączenie samochodu ciężarowego z dźwigiem hydraulicznym. Wybór HDS ułatwia codzienną pracę w wielu firmach, zwłaszcza w trakcie budowy. Wynika to z faktu, że świetnie sprawdza się w zakresie transportu, przeładunku/załadunku/rozładunku oraz zmniejsza liczbę maszyn niezbędnych do wykonania zlecenia.

Transport HDS

Budowa HDS-a

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w budowie HDS-a jest przede wszystkim:

  • ramię dźwigu, które posiada możliwość obrotu; dodatkowo można je poprawiać i wymieniać na samochodzie;
  • pompa hydrauliczna odpowiadająca za pracę dźwigu napędzana jest zazwyczaj przez silnik spalinowy pojazdu;
  • zakres udźwigu waha się od 1 do 10 ton, co uzależnione jest od modelu zastosowanego pojazdu;
  • część z samochodów ciężarowych wyposażonych w HDS szosowy dostępnych w AVIO-STAR, posiada w dodatkowe, wysuwane podpory boczne, które zapewniają znacznie większą stabilność podczas przenoszenia sporych gabarytów towarów przez dźwig.

HDS jest wyjątkowym pojazdem, ponieważ posiada najlepsze cechy samochodu ciężarowego, który dodatkowo wyposażony jest w dźwig hydrauliczny. Konstrukcja ta wymaga od kierowcy, a zarazem operatora, specjalnego szkolenia oraz uzyskania właściwych uprawnień. Wszystkie HDS-y wynajmowane są w AVIO-STAR wraz z obsługą. Dbamy o stałe dokształcanie i poszerzanie uprawnień przez naszych pracowników, dlatego możemy zapewnić Państwa o jakości świadczonych przez nas usług.