Transport towarów wielkogabarytowych

Transport towarów wielkogabarytowych lub tych o dużej masie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, który, poza przewozem, umożliwia również załadunek i rozładunek towarów. Takich usług oczekują firmy budowlane, porządkowe i inni klienci poszukujących rozwiązań transportowych prostych, tanich i efektywnych zapewniających dużą ładowność i szybkość realizacji. Wszystkie te cechy zapewniają HDS-y - samochody ciężarowe wyposażone w system hydraulicznego dźwigu.

*powyższe ceny nie zawierają wywozu papy, azbestu, opon, materiałów (odpadów) niebezpiecznych.

Realizacja wywozu materiałów wyżej wymienionych wymaga indywidualnej wyceny, która uzależniona jest od tonażu, sztuk (opony). 

Na terenie Łodzi, a poza doliczamy cenę dodatkowego transportu od 50 zł w górę.

Co powinno się wiedzieć o kontenerach?

W naszej ofercie znajdą Państwo pięć różnych objętości kontenerów, mianowicie o pojemności: 1 m3, 4 m3, 7 m3, 17 m3 i 36 m3. Należy pamiętać, że wielkość wynajętego kontenera powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb klienta. Dlatego przy wyborze bierze się pod uwagę ilość odpadów oraz ich rodzaj.

Oprócz wynajmu kontenerów zapewniamy ich kompleksową obsługę - od załadunku, przez transport, po rozładunek w miejscu wskazanym przez klienta. Każdy kontener przewożony jest specjalnie przystosowanym do tego celu samochodem - HDS-em, który transportuje zgromadzone w nim śmieci w odpowiednie miejsce składowania oraz utylizacji.

Avio Star Flota

W przypadku większych inwestycji - placów budowy czy firm świadczących usługi utrzymania czystości czy zieleni - proponujemy większe kontenery metalowe, które pomieszczą od 3m3 do 36m3 wszelkiego rodzaju odpadów.

Warto podkreślić, że każde zlecenie realizujemy w sposób indywidualny biorąc pod uwagę potrzeby naszego klienta.

Kiedy przyda się Wam kontener?

Niewątpliwie kontenery są sprawdzonym elementem większości prac budowlanych i remontowych już od wielu lat. Pozytywną opinię wśród inwestorów zyskały za sprawą swoich cech charakterystycznych, takich jak: zróżnicowane pojemności, trwałe i wytrzymałe materiały wykorzystane do produkcji oraz szerokie zastosowanie.

Jakich śmieci można się pozbyć wykorzystując w tym celu kontenery? Zastosowanie kontenerów można podzielić według poniższych kategorii:

 • remont w domu lub w mieszkaniu – wymiana płytek, skuwanie ścian i inne prace remontowe, które wykonuje się samodzielnie lub z niewielką pomocą fachowców;
 • usunięcie starych i zużytych mebli oraz elektroodpadów, które zalegają bardzo często w mieszkaniu, w piwnicy czy garażu klienta; w ten sposób bez problemu każdy pozbędzie się starego sprzętu RTV czy AGD;   
 • rozbiórka starego, ale i całkowicie zniszczonego w wyniku klęski żywiołowej budynku; w tym przypadku polecamy największy kontener o pojemności 36 m3;
 • kontenery na gruz i kontenery na odpady budowlane, które powstają w trakcie prac wykonywanych przez ekipy remontowe, deweloperskie oraz budowlane;
 • kontenery na odpady powstające w wyniku utrzymania porządku oraz zieleni.

Kontener o pojemności 1 m³

CENA KONTENERA: 400 zł + 8% VAT

Kontenery na śmieci mogą być również niewielkich rozmiarów. Nie zawsze bowiem istnieje konieczność składowania i przewożenia dużej liczby odpadów. Te najmniejsze oferowane przez firmę AVIO-STAR, posiadają pojemność 1 m3. Tego typu produkt, zwany jest workiem „Big Bag”.

Big Bag

Zastosowanie worków Big Bag

Big-Bag sprawdzają się do gromadzenia niewielkiej ilości odpadów. Cenią je osoby indywidualne, które realizują niewielkie remonty lub prace porządkowe. Zaletą tych niewielkich kontenerów jest możliwość postawienia ich w każdym miejscu - nie wymagają specjalnie przystosowanego, utwardzonego podłoża. Można je wykorzystać w lokalizacjach, gdzie ograniczony jest dostęp dużych pojazdów - na zamkniętych bramą podwórkach czy w miejscach o niedużym placu manewrowym, gdzie wjadą tylko niewielkie HDS-y.

Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych tkanin, w kontenerach „Big Bag” można składować wszelkiego typu odpady - od budowlanych, remontowych, przez AGD czy bio.

Zalety worków Big Bag

Do największych zalet tych niewielkich kontenerów należy duża funkcjonalność, która charakteryzuje się prostotą załadunku oraz przeprowadzenia rozładunku. Generuje to również oszczędności, w stosunku do wykorzystywania innego rodzaju opakowań.

Kontenery w postaci worków „Big Bag”, znajdują zastosowanie także przy gromadzeniu i przewożeniu znacznej ilości towarów, takich jak:

 • żwir,
 • piasek,
 • różnego rodzaju granulaty,
 • materiały budowlane lub chemikalia

i służą do wywozu odpadów, czyli gruz, śmieci itp.

Dobór odpowiedniego kontenera na śmieci lub materiały budowlane, zależy w głównej mierze od produktu, który ma znaleźć się wewnątrz kontenera oraz sposobu przeprowadzenia załadunku i rozładunku.

Są to pojemniki charakteryzujące się dość dużą elastycznością i dlatego dobrze sprawdzą się nawet w miejscach, które nie są wyposażone w duże przestrzenie magazynowe. Można w nich dokonywać transportu odpadów, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dzięki temu, zyskują one coraz większe uznanie wśród szerokiej liczby klientów.

Idealne rozwiązanie dla małych firm budowlanych

Na niewielkich placach budowy, doskonale sprawdzą się worki o pojemności 1 m3. Kiedy ilość odpadów i gruzu jest niewielka, nie ma konieczności wynajmowania większych pojemników. Ponadto tego rodzaju pojemniki, wykorzystać można przy przeprowadzaniu prac porządkowych na otwartych terenach. Oferowana pojemność będzie w zupełności wystarczająca dla uporządkowania placu z zanieczyszczeń w postaci liści, gałęzi lub drewna.

Kontener o pojemności 4 m³

CENA KONTENERA: 800 zł + 8% VAT

Niewielkiego rozmiaru kontenery na gruz o pojemności 4m3, przydadzą się między innymi przy przeprowadzaniu remontów generalnych w domach i mieszkaniach. Kwestia usuwania odpadów poremontowych oraz gruzu, to jeden z najczęstszych problemów, które dotykają osoby przeprowadzające remont.

Kontener 4m3

Kontener sposobem na pozbycie się niechcianych odpadów

Każdy, kto prowadzi prace remontowe jest zobowiązany do przestrzegania ustawy o odpadach, która reguluje kwestie składowania i wywozu gruzu oraz innych odpadów budowlanych. Niewłaściwe gromadzenie i wywóz może skutkować sankcjami nałożonymi przez stosowne organy samorządowe.

Doskonałym sposobem na rozwiązanie problemu składowania i wywozu odpadów pobudowlanych jest korzystanie z firm oferujących wynajem kontenerów na odpady wraz z utylizacją powstałych śmieci. Warto dodać, że składowanie odpadów pobudowlanych w pojemnikach na śmieci komunalne jest zakazane. AVIO-STAR oferuje ponadto transport kontenera w miejsce wskazane przez klienta oraz jego rozładunek i załadunek.

Do kontenera na odpady trafiać mogą właściwie wszystkie odpady poremontowe. Dotyczy to zarówno płytek podłogowych, paneli, ceramiki i starych cegieł. Kontener na gruz można również wykorzystać do wyrzucenia plastikowych rur oraz pozbycia się worków po kleju, gipsie lub cemencie. Wyrzucić można także stare i zużyte zlewozmywaki, muszle klozetowe i wszelkiego rodzaju elementy drewniane. Kontenery na odpady z firmy AVIO-STAR, będą stanowić duże ułatwienie w pozbyciu się wszelkich niepotrzebnych elementów.

Kontener na śmieci o pojemności 4 m3, posiada niskie, wygodne burty, które znacząco ułatwiają jego zapełnienie. Należy mieć na uwadze, że jego gabaryty wymagają zapewnienia przez klienta wystarczającej ilości miejsca do posadowienia zasobnika. To samo dotyczy również zapewnienia odpowiedniej drogi dojazdowej dla samochodu ciężarowego, który dowiezie pusty i odbierze wypełniony zasobnik.

Kontener o pojemności 4m3

Niebezpieczne odpady

Pomimo tego, iż grupa przedmiotów, które mogą trafiać do kontenerów jest bardzo szeroka, obowiązują jednak w tym zakresie pewne ograniczenia. Niektórych śmieci nie można bowiem zaliczyć do odpadów budowlanych lub są produktami niebezpiecznymi.

Tego rodzaju przedmioty powinny być traktowane w specjalny sposób. Dotyczy to takich produktów jak na przykład eternit. Z uwagi na jego szkodliwość, powinien być on usunięty ale odpowiednio zabezpieczony.

Firma AVIO-STAR oferuje usługę transportu odpadów niebezpiecznych w odpowiednie miejsce unieszkodliwienia.

Szybko i wygodnie pozbądź się gruzu

Zastosowanie kontenera na gruz jest najlepszym sposobem na magazynowanie odpadów pobudowlanych. W AVIO-STAR oferujemy kompleksową usługę związaną z wynajmem, transportem i utylizacją odpadów pobudowlanych.

Za pomocą specjalistycznych pojazdów typu HDS przewieziemy, rozładujemy kontener we wskazanym przez klienta miejscu, a następnie po zapełnieniu pojemnika odbierzemy go, a zawartość przekażemy do utylizacji.

Nasz doświadczony personel pomoże Państwu także dobrać kontener odpowiedni dla Waszych potrzeb oraz uwzględni przy wyborze możliwości transportowe i lokalizacyjne kontenera.

Kontener o pojemności 7 m³

CENA KONTENERA: 1000 zł + 8% VAT

AVIO-STAR specjalizuje się w wynajmie szerokiej gamy kontenerów na odpady. Wśród nich dużym zainteresowaniem klientów cieszą się kontenery średniej wielkości o pojemności 7m3. Z usług wynajmu takich zasobników korzystają głównie średniej wielkości firmy budowlane, deweloperzy czy przedsiębiorstwa zajmujące się utrzymaniem porządku i zieleni.

Kontener 7m3

Zalety kontenera o pojemności 7 m³

Jest to zarówno idealny kontener na gruz, jak i kontener na śmieci powstające w czasie remontu, budowy czy wielu innych prac. Z racji sporej pojemności pomieści on bardzo dużo odpadów, dlatego chętnie wykorzystywany jest także jako kontener na odpady takie jak: zużyte meble, stare meblościanki czy zużyte kanapy. Sprawdzi się także w przypadku prac ziemnych w ogrodzie i na terenie przyszłej budowy, ponieważ można w nim umieścić nadmiar ziemi. Wykorzysta się go także do prac remontowych, w czasie których pojawiają się: gruz, skute kafelki, stare rury.

Cechą charakterystyczną tego kontenera jest niska burta, dzięki czemu jego użytkowanie jest niezwykle wygodne. Jest to spore ułatwienie, szczególnie w przypadku wyrzucania odpadów o większej masie. Do umieszczania śmieci i gruzu można wykorzystać również mały sprzęt, taki jak minikoparkę, pojawiający się w czasie prac wykonywanych przez dewelopera.

Jak wynająć kontener na odpady?

W AVIO-STAR pierwszym krokiem w procesie wynajmu kontenera na odpady jest ustalenie pojemności zasobnika i określenie typu odpadów. Następnie doprecyzowane są szczegóły związane z terminem i okresem wynajmu - ustalane są dzień i godzina dostarczenia kontenera 7 m3 oraz adres dostarczenia zasobnika. W naszej firmie zajmujemy się kompleksową obsługą zlecenia - oprócz wynajmu kontenerów zlecają nam Państwo także dowóz pojemnika we wskazane miejsce, rozładunek pustego kontenera, a następnie po jego zapełnieniu odbiór i przewóz w miejsce utylizacji odpadów.

Odbiór pełnego zasobnika odbywa się po uprzednim zgłoszeniu tego faktu przez klienta w naszej firmie. Jeśli uznają Państwo, że dostarczony kontener nie spełnia Waszych oczekiwań - jest zbyt mały lub za duży w dowolnym momencie można zmienić wielkość kontenera. W ofercie firmy AVIO-STAR znajdują się także kontenery o pojemności: 1 m3, 4 m3, 17 m3 i 36 m3.

Avio Star Kontener 7m3

Kontener ten polecamy przede wszystkim do utylizacji:

 • gruzu, który powstaje w czasie większości prac remontowych;   
 • odpadów powstałych w trakcie prac poremontowych lub pobudowlanych;
 • odpadów, jakie można uzyskać w czasie prac w ogrodzie, parkach czy skwerach, m.in. takich jak:
  • liście,
  • ścięta trawa,
  • gałęzie;
 • odpady zmieszane, które pojawiają się najczęściej.

Przygotowanie miejsca na kontener

Nim zostanie dostarczony kontener, warto przygotować miejsce, w którym zostanie postawiony. Powinien to być obszar większy, niż wymiary kontenera. Należy pamiętać, że warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia, jest zapewnienie dojazdu do docelowego miejsca dla pojazdu HDS, którym pojemnik zostanie przywieziony. Znaczenie mają tu zarówno ograniczenia w wysokości i szerokości przejazdu (bramy,mosty), jak i miejsca manewrowego (możliwość zawrócenia pojazdu czy manewrowania dźwigiem).

Zapraszamy do kontaktu z AVIO-STAR w celu dopasowania właściwej pojemności kontenera i ustalenia niezbędnych informacji.

Kontener o pojemności 17 m³

CENA KONTENERA: 2000 zł + 8% VAT

W przypadku większej ilości odpadów lub też konieczności usunięcia przedmiotów wielkogabarytowych, AVIO-STAR proponuje kontener o pojemności 17 m3. Taki zasobnik sprawdzi się na większych budowach czy w przypadku firm świadczących usługi związane z utrzymaniem ładu, porządku i zieleni. Zapewniamy kompleksową obsługę zleceń związanych z dowozem i rozładunkiem pustego kontenera oraz załadunkiem i transportem wypełnionego pojemnika w miejsce utylizacji.

17m3 kontener

Odpady wielkogabarytowe – duży problem?

Usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych zawsze świadczone są przez przedsiębiorstwa, które posiadają niezbędne uprawnienia oraz dysponują odpowiednim, specjalistycznym sprzętem. Konieczne są do tego kontenery na odpady, posiadające wystarczającą ilość miejsca.  Przy wyborze tego typu usług, warto jest zdecydować się na firmę, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży i kieruje się zasadami zgodnymi z właściwym dbaniem o środowisko. Taką właśnie firmą jest AVIO-STAR, na rynku działająca już od 1994 roku.

Z tego rodzaju usług korzystają zazwyczaj firmy specjalizujące się w utrzymaniu ładu i porządku na osiedlach wielorodzinnych, domków jednorodzinnych czy ogródków działkowych.

Kontener niezbędnym elementem na placu budowy

Kontener budowlany o pojemności 17 m3 jest również niezbędny na każdym placu budowy. Znajdzie zastosowanie przy usuwaniu gruzu, stolarki okiennej i wszelkich innych pozostałości po budowie. Skorzystanie z usług firmy AVIO-STAR daje gwarancję na szybkie pozbycie się z placu budowy wszelkich niepotrzebnych pozostałości po przeprowadzanych pracach. Odebrane śmieci zostają również szybko i fachowo przewiezione w bezpieczne miejsce, gdzie będą właściwie zutylizowane.

Oferowany kontener wyposażony jest w niskie burty, co ułatwia jego napełnianie. Kontener przewożony jest do klienta za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego samochodu ciężarowego typu HDS, wyposażonego w urządzenie hakowe. Klient decydujący się na wynajem kontenera o pojemności 17m3 zobowiązany jest do przygotowania miejsca, gdzie postawiony zostanie pojemnik. W przypadku dużych kontenerów ważne jest wskazanie miejsca o utwardzonym gruncie, który zapewni właściwe oparcie dla ciężaru wypełnionego pojemnika.

Duże znaczenie dla sprawnej obsługi zlecenia ma również możliwość dojazdu do wskazanej lokalizacji przez samochód ciężarowy - klient zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej przestrzeni manewrowej dla dużego samochodu ciężarowego.

Co umieścić w dużym kontenerze?

Do kategorii odpadów wielkogabarytowych, zaliczyć można wszelkiego rodzaju przedmiotu, które nie mieszczą się do standardowych pojemników. To przede wszystkim:

 • meble,
 • dużych rozmiarów armatura,
 • opony,
 • wykładziny i dywany,
 • duże przedmioty w postaci skrzyń itp.

Gdzie sprawdzi się kontener na śmieci?

Kontener na śmieci o pojemności 17 m3 z firmy AVIO-STAR doskonale sprawdzi się zarówno na placach budowy, jak i przy oczyszczaniu pomieszczeń, takich jak:

 • piwnice,
 • pustostany,
 • biura,
 • działki i mieszkania.

To najlepszy sposób na szybkie uzyskanie idealnego porządku w miejscu przeprowadzanych prac.

Kontener o pojemności 36 m³

Największym kontenerem dostępnym w ofercie firmy AVIO-STAR jest kontener hakowy o kubaturze aż 36 m3. Nasi specjaliści polecają ten model zwłaszcza firmom, instytucjom publicznym i deweloperom realizującym duże zlecenia budowlane i porządkowe ze względu na spore możliwości ładowności.

Zdecydowanie rzadziej z kontenera o kubaturze 36 m3 korzystają klienci indywidualni. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej w tym kontenerze umieszcza się przede wszystkim przedmioty wielkogabarytowe, złom, gałęzie, drzewa, wełna, styropian, pelet itp.  Można w nim także deponować innego rodzaju śmieci, co jest przede wszystkim uzależnione od Państwa oczekiwań.

Co charakteryzuje kontener o pojemności 36 m³?

Kontener na śmieci o objętości 36 m3 należy do jednych z największych kontenerów dostępnych na rynku. Jednocześnie jest to największy kontener w ofercie AVIO-STAR. Warto podkreślić, że wielkością zbliżony jest on do kontenera o pojemności 17 m3. Różnią się one jednak od siebie wysokością burt, gdyż ten o kubaturze 36 m3 wysoki jest aż na 2,5 metra. Kontener o objętości 17 m3 ma burty wysokie na 1 metr.

Kontener o pojemności 36 m³ wykorzystywany jest do:

 • wywozu znacznych ilości odpadów zielonych (trawy, gałęzi, drzew, peletu), która zostaje zgromadzona podczas prac ziemnych przed realizacją budowy lub w czasie prac ogrodzie i terenach zielonych;
 • gromadzenia odpadów wielkogabarytowych, takich jak: meble, urządzenia elektroniczne, urządzenia RTV i wiele innych;
 • zbierania odpadów budowlanych, które powstają w trakcie remontu oraz budowy;
 • magazynowania materiałów budowlanych w czasie budowy;
 • umieszczania i segregowania odpadów na złomowisku;
 • wywozu styropianu i wełny mineralnej, które stosowane są do ocieplania budynków;
 • makulatury, folii, odpadów drewnianych.

Jak wynająć kontener o kubaturze 36 m³?

Firma AVIO-STAR specjalizuje się w wynajmie kontenerów na odpady. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie internetowej, telefonicznie, osobiście lub pisząc wiadomość e-mail.

Aby wynająć kontener klient powinien dysponować następującymi informacjami, które umożliwią dobranie optymalnego rozwiązania do jego potrzeb, tj.:

 • rodzaj i szacowana ilość odpadów;
 • miejsce, gdzie ma zostać dostarczony kontener – tu staramy się uwzględnić łatwy dostęp do kontenera hakowego dla klienta oraz możliwości manewru dla pojazdów HDS, które przywiozą i odbiorą kontener;
 • rodzaj i cechy charakterystyczne surowca, który mamy od Państwa odebrać.

Znając powyższe informacje i indywidualne potrzeby klienta nasz doświadczony pracownik zaproponuje Państwu najlepsze możliwe rozwiązanie, aby oszczędzić Wasz czas i pieniądze. Lata współpracy sprawiły, że możemy podpowiedzieć także, jak maksymalnie wykorzystać dostarczony do Państwa kontener.

Klientom zapewniamy kompleksowe doradztwo, dzięki czemu oferowane przez nas usługi wykonywane są terminowo i świadczone są na najwyższych poziomie.
Zapraszamy do skorzystania z usług firmy AVIO-STAR.